Na tej stronie znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące grupowego ubezpieczenia na życie zawartego w ramach zawiązków zawodowych.
CZYM WŁAŚCIWIE JEST GRUPOWE UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE?
Jest to produkt, który kierowany jest do grupy osób np. zatrudnionych w jednej firmie, klientów sieci komórkowej czy klientów banku. Ponieważ ubezpieczyciel nie zna szczegółowych informacji o potencjalnym kliencie – musi swoją ofertę przygotować uwzględniając potrzeby różnych grup wiekowych, o różnych możliwościach finansowych.
Jakie wady i zalety grupowej polisy na życie?
Plusem ubezpieczenia grupowego jest niska składka miesięczna, której opłacanie bardzo często nie będzie należało do naszych obowiązków. Składka z polisy grupowej jest przeważne automatycznie odliczana z wynagrodzenia. Dzięki temu nie musimy pamiętać o terminach płatności.
Do niektórych ubezpieczeń pracowniczych oferowane są także różnego rodzaju dodatki, które z założenia mają pomóc pracownikowi w szybkim powrocie do zdrowia, np. pakiety medyczne, karty apteczne czy tzw. usługi Asystenta (m.in. domowa opieka pielęgniarki, dostarczenie leków, wizyty rehabilitanta i masażysty, transport medyczny itp.).
Inną zaletą polisy grupowej na życie, szczególnie tej w miejscu pracy, jest brak karencji lub krótka karencja na wybrane zdarzenia, np. urodzenie dziecka (lub nawet brak karencji). Przykładowo, jeśli karencja na urodzenie dziecka wynosi 6 miesięcy, to ubezpieczyć może się kobieta czy żona bądź partnerka ubezpieczonego, będąca już w ciąży.
Wadą polisy grupowej jest brak elastyczności – nie możemy zmieniać ani zakresu ochrony, ani sumy ubezpieczenia. To oznacza, że z pewnych rzeczy w umowie nie będziemy w stanie zrezygnować czy dokupić. Minusem jest też czas trwania umowy – uzależniony od umowy z pracodawcą. I chociaż po zmianie miejsca pracy towarzystwo zaproponuje nam kontynuację ochrony na zasadach indywidualnych, takie rozwiązanie będzie finansowo znacznie mnie korzystne.
WARUNKI UBEZPIECZENIA
Tabela przedstawia warunki grupowego ubezpieczenia na życie dla pracowników i ich rodzin. Ochronę ubezpieczeniową zapewnia PZU Życie S.A.
LIKWIDACJA ŚWIADCZEŃ
Osoba ubezpieczona ma możliwość zgłoszenia świadczenia poprzez stronę internetową www.pzu.pl . Gdzie należy wypełnić internetowy formularz zgłoszenia, a wymaganą dokumentację zeskanować i załączyć do zgłoszenia w formacie pliku PDF. Jest to wygodny i najszybszy sposób zgłoszenia roszczenia, a wypłata świadczenia następuje w ciągu kilku dni.
Inne metody zgłoszenia świadczenia:
- w dowolnym Oddziale PZU
- przez telefon na Infolinii PZU 0-801-102-102 lub (22) 566-55-55
- w serwisie mojePZU
Sposoby uzyskania informacji o zgłoszonych świadczeniach. Informacji związanych ze zgłoszonymi roszczeniami można uzyskać:
- za pośrednictwem Internetu (Internetowy Status Sprawy) – po zgłoszeniu świadczenia przez Internet uprawniony otrzymuje maila z numerem sprawy oraz numerem PIN do zalogowania się do sprawy na stronie www.pzu.pl (opcja sprawdź status zgłoszenia),
- na Infolinii PZU: tel. 801 102 102 lub 22 566 55 55,
- od pracowników Oddziału PZU.
DOKUMENTY I OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA
Tu znajdują się dokumenty które możesz pobrać
Druki:
- Deklaracja przystąpienia
- Druk zgłoszenia szkody
- w serwisie mojePZU
Informacyjne:
- Ogólne Warunki Ubezpieczenia
- Informacje Ogólne
- Ulotka